اخبار و مقالات

تا چند فنجان قهوه در طول روز بنوشیم تا دچار عوارض نشویم؟

تا چند فنجان قهوه در طول روز بنوشیم تا دچار عوارض و بیماری قلبی نشویم؟

 

یک سوال مکرر و همیشه محل بحث در مورد نوشیدن روزانه قهوه این است که نوشیدن چه مقدار قهوه در روز  واقعا «بیش از حد» است. حالا در این مطالعه جدید که روی 347،077 که روزانه قهوه می‌نوشند صورت گرفته است نشان می‌دهد که مصرف بیش از حد قهوه ممکن است برای سلامت بدن ضرر داشته باشد. اما منظور از این «بیش از حد» یعنی چه و چند فنجان قهوه در طول روز بنوشیم ؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال مهم این مقاله را از سایت Inc در مجله قهوه ست بخوانید.

 

چند فنجان قهوه در روز بنوشیم

 

تا چند فنجان قهوه در طول روز بنوشیم تا دچار عوارض و بیماری قلبی نشویم؟

 

نتایج یک مطالعه جدید گسترده روی 347،077 نفر دقیقاً مشخص کرده که چقدر قهوه باید هر روز بنوشید. (به نحوی که مزایا و خواص آن برای سلامتی زنان و مردان بیشتر از مضرات آن باشد). اغلب افراد عادت دارند روزی دو فنجان قهوه بنوشند اما نتایج چند تحقیق انجام گرفته در دانشگاه استرالیا جنوبی نشان می‌دهد که افراد علاقمند به نوشیدن قهوه تا روزانه 5 فنجان قهوه هم می‌توانند بنوشند. در واقع با توجه به پیشینه مطالعات قبلی و نتایج مطالعه فعلی به نظر می‌رسد که 5 برای فنجان قهوه یک عدد جادویی است.

 

ابتدا قهوه بیشتری بنوشید

 

تا چند فنجان قهوه در طول روز بنوشیم تا دچار عوارض و بیماری قلبی نشویم؟

 

ابتدا مزایای قهوه بدون افزودنی مانند شکر برای سلامت بدن از جمله کبد، قلب، مغز و … را در نظر می‌گیریم. مطالعات فراوانی در این زمینه صورت گرفته که مزایای قهوه را برای سلامت بدن زنان و مردان نشان می‌دهد. از جمله اینکه نوشیدن چهار فنجان قهوه در طول روز می‌تواند برای سلامتی فواید قابل توجهی داشته باشد.

اما اگر نوشیدن روزانه 4 فنجان قهوه برای بدن مفید است و نوشیدن 5 فنجان قهوه خوب است پس چرا روزی 10 فنجان قهوه ننوشیم؟

 

روزانه حداکثر 5 فنجان قهوه کافی است

 

تا چند فنجان قهوه در طول روز بنوشیم تا دچار عوارض و بیماری قلبی نشویم؟

 

اغلب افراد که هوادار جدی نوشیدن قهوه هستند در طول روز به ندرت سه فنجان می‌خورند: یک یا دو فنجان قهوه با صبحانه و شاید یک فنجان هم بعد از ظهر، اغلب افراد هم روزی دو فنجان قهوه می‌نوشند. با این همه طبق نتایج این مقاله نوشیدن بیشتر از 5 فنجان قهوه در طول روز می‌تواند منجر به بروز بیماری‌های قلبی شود. به گفته پروفسور الینا هاپُنن، برای حفظ سلامت قلب و فشار خون روزانه باید حداکثر 5 فنجان قهوه بنوشند.

پروفسور الینا هاپُنن، یکی از نویسندگان این مقاله در این رابطه می‌گوید: “برای حفظ قلب سالم و فشار خون سالم، افراد باید میزان قهوه خود را به کمتر از شش فنجان در روز محدود کنند چرا که بیشتر از 5 قهوه در روز و حتی نوشیدن 6 فنجان قهوه خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را تا 22 درصد افزایش می‌دهد.

در یک تحقیق مشابه که از سوی انجمن قلب آمریکا و دانشکده پزشکی دانشگاه کلردادو انجام گرفت مشخص شد که خطر نارسایی قلبی یا سکته مغزی به ازای هر فنجان قهوه اضافی در روز 8 درصد کاهش یافته است.

نتایج یک مطالعه بریتانیایی روی 498 هزار و 123 نفر نشان داد که افرادی که به صورت روزمره قهوه می‌نوشند، بین 10 تا 15 درصد کمتر از افرادی که نوشیدنی غیر قهوه می‌نوشند در طول مدت 10 سال احتمال مرگ دارند.

یک مطالعه دانشگاه استنفورد که طی چندین سال 100 نفر را ردیابی کرد و متوجه شد که نوشیدنی‌های قهوه نسبت به نوشیدنی غیر قهوه طول عمر انسان را بیشتر می‌کنند. البته این فقط یک نظریه است، اما هنوز هم این احتمال وجود دارد که افزایش مصرف کافئین ممکن است “مکانیسم التهابی اساسی مرتبط با پیری انسان” را خنثی کند.

یک مطالعه اسپانیایی هم نشان می‌دهد که نوشیدن چهار فنجان قهوه در روز خطر مرگ را تا 64% در افرادی که قهوه می‌نوشند نسبت به افرادی که مشروبات الکلی می‌نوشند را کاهش می‌دهد. وقتی نتایج همه این مطالعات را بررسی می‌کنیم این نظریه که نوشیدن 4 فنجان قهوه در طول روز فواید و مزایای سلامتی  با این فکر کنار می آیید که نوشیدن هر روز چهار فنجان قهوه در روز می تواند فواید سلامتی قابل توجهی برای بدن دارد بیشتر باورپذیر می‌شود.

 

 

محصولات پیشنهادی قهوه ست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *