اخبار و مقالات

ویروس کرونا چطور عادت مصرف قهوه در محل کار را تغییر داده است؟

ویروس کرونا چطور عادت مصرف قهوه در محل کار را تغییر داده است؟

 

شیوع بیماری همه گیر  Covid-19 کرونا سال 2020 را برای مشاغل در سراسر جهان چالش برانگیز کرده است. برای مهار شیوع ویروس کرونا، از سال گذشته دولت های سراسر جهان دستورات قرنطینه منطقه ای و ملی را اجرا کرده اند. اغلب کشورها اقدامات فاصله اجتماعی را اعمال کرده و تعدادی از مشاغل “غیر ضروری” را تعطیل کرده اند. با این حال، در حال حاضر شیوع ویروس در برخی از کشورها کند شده است. گسترش واکسیناسیون هم روند شیوع را به طور قابل ملاحظه ای کاهش داده است. به این ترتیب به تدریج مشاغل بیشتری فعالیت های منظم خود را از سر می گیرند. کارکنان شروع به بازگشت به شرکت ها و ادارات خود می کنند. البته تحت محدودیت های جدید بهداشت و ایمنی در مورد رفتار در محل کار. ادامه مطلب را در مجله قهوه ست بخوانید تا بدانید که کارشناسان قهوه و صاحبان کافی شاپ ها در مورد روند مصرف قهوه در ادارات در دوران پاندمی ویروس کرونا چه نظری دارند و تغییرات قابل پیش بینی در آینده چیست.

ویروس کرونا چگونه بر مصرف قهوه در محل کار تأثیر گذاشته است

 

ویروس کرونا چگونه بر مصرف قهوه در محل محل کار تأثیر می گذارد

 

هنگامی که پاندمی ویروس کرونا از اواخر سال 2019 و اوایل سال 2020 سرتاسر جهان را درگیر کرد، کشورهای جهان روش های مختلفی را برای کاهش اثرات ویروس در پیش گرفتند. به طور کلی، بیماری همه گیر تأثیر قابل توجهی بر همه جنبه های زندگی اداری داشت. از جمله نحوه سفارش و مصرف قهوه در محل کار از سوی کارمندان. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی تغییر مصرف قهوه اداری، با Kieran MacRae از Above Average Coffee و Angela Higgins از Coava Coffee Roasters صحبت شده است .

 

بسیاری از کشورها قرنطینه کامل را انجام داده اند، اما هیچ کدام از خدمات ضروری را تعطیل نکردند. در برخی از مناطق جهان اقدامات قرنطینه کمی آسان تر شده و ادارات و محل کارهای غیر ضروری دوباره شروع به کار کرده اند. در برخی دیگر از کشورها اما، محدودیت ها همچنان برقرار است.

 

ویروس کرونا چگونه بر مصرف قهوه در محل کار تأثیر گذاشته است

 

در نتیجه، درصد کارگران و کارمندانی که به محل کار خود بازگشته اند از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. با این حال، حتی برای کسانی که به محل کار حضوری خود برگشته اند، ایمنی در محل کار در اولویت اول قرار دارد.

ادلمن، یک شرکت مشاوره بازاریابی، اخیراً گزارشی بین المللی با عنوان Covid-19 و بازگشت به محل کار منتشر کرده است. این سند نشان می دهد که نیمی از کارکنان شرکت کننده در نظر سنجی احساس می کردند بازگشت به کار خطرناک است. 78٪ هم گفتند که احساس می کنند مدیران مشاغل مسئولیت اطمینان از محافظت از کارمندان شان در مقابل ویروس در محل کار را دارند.

 

به همین ترتیب، در سراسر جهان، مشاغلی که از کارمندان می خواهند به کار خود برگردند، اقدامات بهداشتی و ایمنی خود را برای به حداکثر رساندن ایمنی کارکنان تنظیم می کنند. این اقدامات شامل ارتقا بهداشت در محل کار، آموزش کارکنان در مورد رفتارهای مسئولانه و تهیه تجهیزات حفاظت شخصی (PPE) در صورت لزوم برای آنها است.

 

سازمان بهداشت جهانی (WHO) همچنین توصیه می کند که شرکت ها و ادارات مرتباً سطوح را ضد عفونی کنند. دستگاه های ضد عفونی کننده دست را نصب کنندو استفاده از ماسک را اجباری کنند و کارکنان را  یک تا دو متر از هم دور نگه دارند. همچنین از تهویه مناسب محل کار باید مطمئن شوند.

 

تاثیر ویروس کرونا در میزان مصرف قهوه دنیا

 

مصرف قهوه در محل کار: گرایش ها و تغییرات در دوران کرونا

 

مصرف قهوه در محل کار: گرایش ها و تغییرات در دوران کرونا

 

با این تفاصیل اگر ادارات و مشاغل این محدودیت ها را اعمال کنند، مصرف قهوه در دوران پاندمی ویروس کرونا در محل کار و ادارات چگونه تحت تأثیر قرار گرفته است؟

 

آنجلا هیگینز، معاون بازاریابی رستوران قهوه Coava در پورتلند، اورگان است. او می گوید: “از دیدگاه ما، مصرف قهوه کاهش پیدا نکرده است. بلکه  مشتریان کافه ها و نوشیدنی های قهوه اداری را به باریستاهای خانگی تبدیل کرده است.”

 

این بیشترین روند قابل توجه در بین مصرف کنندگان قهوه در دفاتر اداری است. پیش بینی می شود که مصرف قهوه خانگی تنها در سال 2020 4.9 درصد افزایش داشته باشد، در حالی که در چهار سال از 2015 تا 2019 فقط 3.9 درصد افزایش داشته است.

 

اساساً، با داشتن وقت بیشتر در خانه برای کنار آمدن با روش ترجیحی دم آوری قهوه، افراد بیشتری برای تکمیل تجهیزات خود سرمایه گذاری می کنند. این امر با افزایش 11 درصدی فروش کلیه تجهیزات قهوه مصرفی منعکس شده است.

 

آنجلا همچنین در این رابطه می گوید در حالی که اشتراک عمده فروشی قهوه برای شرکت ها و ادارات از نظر حجم کاهش یافته است، اما خاطر نشان می کند که اشتراک های خانگی و شخصی افزایش یافته است.

 

علیرغم اینکه پیش بینی نمی شود درآمد بخش خدمات قهوه اداری (OCS) حداقل تا چهار سال به اندازه سال 2019 بهبود یابد، میزان علاقه به فروش مستقیم قهوه به مصرف کننده خانگی نیز افزایش یافته است.

 

علاوه بر این، نوشیدن قهوه تخصصی در خانه  در زمان میزبانی از مهمانان یا در زمان  استراحت در منزل همچنان یک عمل لوکس مقرون به صرفه است.

 

آیا قهوه ابزار تشخیص ویروس کرونا است

 

بازگشایی برخی کافی شاپ ها در دوران کرونا

 

بازگشایی برخی کافی شاپ ها در دوران کرونا

 

بسیاری از کافی شاپ ها، رستوران ها و بارها که در سرتاسر جهان بازگشایی شده اند، به نوعی هنوز هم تحت محدودیت هایی کار می کنند. (به عنوان مثال محدودیت ظرفیت، سرویس بار و محدودیت زمان باز کردن.)

 

آنجلا می گوید: “ساختمان های اداری کرکره خود را پایین کشیده اند و اکنون تجارت با لپ تاپ در آشپزخانه، اتاق خواب و دفاتر خانگی انجام می شود.”

 

نیاز به قهوه خوب و عالی کم نشده است. اتفاقا این حس تقویت شده و در شرایط سخت کنونی به عنوان یک لذت ساده بسیار هم لذت بخش است.

 

در دفتر کار خود قهوه درست کنید

 

در دفتر کار خود قهوه درست کنید

 

حتی اگر منازل همچنان بزرگ ترین مقرهای دفاتر شرکت ها و ادارات هستند اما این اماکن کم کم در حال باز شدن هستند.

 

Kieran MacRae وب سایت Above Average Coffee را اداره می کند. او در این باره می گوید: «فاصله اجتماعی در حال حاضر مهم است.»

 

او ادامه می دهد: “محل های کار در حال مشخص کردن فاصله بین کارکنان خود هستند و قوانینی را وضع می کنند. آنها همچنین نظارت می کنند که مردم از این قوانین پیروی کنند. بعضی از آنها تلاش می کنند تعداد مراجعه کنندگان به دفاتر را محدود کنند. اما هنوز دستیابی به یک تعادل سخت است.”

 

برای مصرف قهوه، این به معنای دور ماندن از یکدیگر و اجتناب از هر نوع آلودگی و برخورد با ویروس تا حد امکان است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده (CDC) به ادارات و شرکت ها توصیه می کند که به دنبال کاهش خطر انتقال Covid-19 هستند، “کالاهای عمومی با لمس زیاد” مانند قوری های قهوه، مخازن، وسایل دم آوری قهوه و آبسردکن ها را به موارد تک نفره و شخصی تبدیل کنند .”

 

کایران می گوید که او فکر می کند بزرگترین تغییر در مصرف قهوه ادارات و شرکت ها تهیه قهوه در محل کار توسط خود کارمندان است. اگر استفاده از قهوه جوش های عمومی ممنوع هستند و رفتن به کافی شاپ شرکت یا کافی شاپ محل در زمان های استراحت محدودیت دارد تنها یک گزینه وجود دارد: خودتان قهوه دم کنید.

 

تغییر مصرف قهوه در دوران کرونا

 

 

کایران می گوید: “قبل از Covid-19، بیرون رفتن و کافه رفتن آسان بود. امروز اما شرکت ها و ادارات در مورد رفت و آمد افراد بسیار سختگیرانه عمل می کنند، زیرا آنها می خواهند خطر ابتلا به ویروس را به حداقل برسانند. ”

 

او می گوید که همچنین دیده است که مردم علاقه مند شده اند یاد بگیرند که چگونه یک فنجان خوب قهوه در منزل درست کنند. بیشتر مصرف کنندگان به لطف محدودیت ظرفیت یا محدودیت های دیگر اعمال شده برای مشاغل، در تلاشند تا از قهوه تخصصی در خانه لذت ببرند. و طبیعتا در نهایت این کار را در خانه با آزمون و خطا انجام می دهند تا به نتیجه مطلوب برسند.

 

آیا بعد از کرونا کافی شاپ رفتن به طور حتم به حالت عادی بازمی گردد؟

 

آیا بعد از کرونا کافی شاپ رفتن به طور حتم به حالت عادی بازمی گردد؟

 

اغراق نیست که همه چیز در کافی شاپ های دنیا تغییر کرده است. در انگلیس، گاردین در اوایل سپتامبر سال 2020 تخمین زد که یک سوم کافه های این کشور بسته باقی مانده اند. بعلاوه، کافی شاپ هایی که هنوز باز بودند از محدودیت های شدید بهداشتی و ایمنی مقرر شده توسط دولت انگلیس پیروی می کردند. این امر به معنای ادامه اخلال در فعالیت های منظم کافه است.

 

در پورتلند، آنجلا می گوید که Coava Coffee Roasters کاملاً بازگشایی شده است. اما تیم کافه مراقبت های بیشتری را برای رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشت و ایمنی انجام می دهند. او می گوید: “ما هنوز هم فقط بیرون بر  ارائه می دهیم و در همه مکان ها به ماسک و فاصله اجتماعی احتیاج داریم. پروتکل های بهداشتی ما تا زمان تغییر دستورالعمل های بهداشت محلی باقی می مانند.”

 

“با این حال، در طی چند ماه گذشته، بسیاری از کافه ها دوباره پر از مشتری شده اند. بیشتر آنها ساعات عادی خود را از سر گرفته اند و ما شاهد افزایش مداوم مشتری ها هستیم.”

 

آنجلا پیش بینی می کند که با گذشت زمان، فروش کافه در نهایت بهبود می یابد. او در این باره می گوید که اگر چه مصرف قهوه خوب در محل کار خود ممکن است یک راه حل موقت باشد، اما این بیرون رفتن به اندازه خریدن یک لیوان کاپوچینوی صبح یا گرفتن یک اسپرسو  قبل از یک جلسه بزرگ لذت بخش نیست.

 

او می گوید: “مردم می خواهند زندگی عادی خود را از سر بگیرند. در حالی که می دانیم بسیاری از افراد به تهیه قهوه خود در خانه یا دفتر کار ادامه می دهند، اما عشق آنها به کافه ها [هنوز هم وجود دارد].

 

تاثیر پاندمی کرونا بر صنعت قهوه

 

 

کایران با این نظر موافق است و می گوید که او فکر می کند مصرف قهوه در کافه ها در آینده، برای کسانی که در شرکت ها و ادارات کار می کنند و سایر افراد، از سر گرفته شود.

اگر چه Covid-19 ممکن است در سال جاری مصرف قهوه را در ادارات مختل کند، اما افزایش مقدار قهوه در مصارف خانگی، فروش تجهیزات و اشتراک ها نشان می دهد که مردم بدون توجه به محل کار خود همچنان قهوه می نوشند.

 

با این حال، مشاوره مراجع بهداشتی نشان می دهد که در حال حاضر قوری های مشترک، قهوه سازهای batch brewer و ایده یک دستگاه قهوه ساز “مشترک” گزینه مثبتی نیست.

 

بسته بودن کافه ها و محدودیت های ظرفیت پذیرش مشتری در کافه، یک نتیجه برای مصرف کنندگان قهوه اداری در دوران پاندمی ویروس کرونا به همراه دارد: نیاز بیشتر به تهیه قهوه توسط خودشان. به همین ترتیب، مصرف کنندگان قهوه در محل کار به احتمال زیاد در روش های دم آوری دستی سرمایه گذاری می کنند و حتی ممکن است در مورد فرآیند قهوه تخصصی بیشتر بدانند.

 

منبع: perfectdailygrind

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *