اخبار و مقالات

آیا قهوه از بیماری های مزمن کبد پیشگیری می کند؟

آیا قهوه از بیماری های مزمن کبدی پیشگیری می کند؟

 

رابطه میان مصرف قهوه با بیماری های کبد از جمله کبد چرب و همچنین تاثیر قهوه بر آنزیم های کبدی همیشه محل بحث بوده است. برخی قهوه را دوست کبد و برخی آن را دشمن کبد می دانند. این در حالی است که بر اساس تحقیقات صورت گرفته، مصرف قهوه با کاهش قابل توجه خطر ابتلا به بیماری مزمن کبدی همراه است. از سوی دیگر طبق نتایج این تحقیقات مشخص شده که قهوه خطر مرگ ناشی از بیماری های کبدی را تقریباً به نصف کاهش می دهد. در مجله قهوه ست در مورد رابطه میان نوشیدن قهوه و بیماری های کبد بیشتر بخوانید.

 

 

تاثیر مثبت قهوه بر بهبود و پیشگیری بیماری های مزمن کبد

 

تاثیر مثبت قهوه بر بهبود و پیشگیری بیماری های مزمن کبد

 

نتایج مطلوب یک تحقیق صورت گرفته در این زمینه در مورد هر دو قهوه کافئین دار و بدون کافئین یا دی کف، همچنین قهوه عصاره گیری شده به روش اسپرسو را نیز شامل میشد. این در حالی است که رابطه مثبت میان قهوه و مشکلات مزمن کبدی در مورد نوشیدنی قهوه فوری چندان قابل توجه نبود.

 

محققان انگلیسی اطلاعات مربوط به Biobank انگلیس را که شامل تقریباً نیم میلیون شرکت کننده در مطالعه بود در رابطه با مصرف قهوه را در ابتدای یک دوره مطالعه متوسط 7 الی 10 ساله گزارش کردند. در میان همه شرکت کنندگان، 78٪ نوشیدنی نوعی قهوه را گزارش کردند، در حالی که 22٪ باقی مانده افراد نوشیدنی غیر از قهوه در طول روز می نوشیدند.

 

طبق این تحقیق که نتایج آن در BMC Public Health منتشر شده است، در آن بازه زمانی 7 الی 10 ساله درهمه افرادی که نوع نوشیدنی قهوه می نوشیدند 21 ٪ خطر بیماری مزمن کبدی و 49٪ خطر مرگ ناشی از بیماری مزمن کبدی کاهش یافته است.

 

 

تاثیر مثبت قهوه بر کاهش مرگ زودرس

 

 

قهوه کافئین دار بخوریم یا بدون کافئین؟

 

قهوه کافئین دار بخوریم یا بدون کافئین؟

 

جدیدترین مطالعه نشان می دهد که اوج کاهش خطر در بین نوشندگان قهوه سنتی کافئین دار یا بدون کافئین، با نوشیدن 3-4 فنجان قهوه در روز است.

 

دکتر اولیور کندی از دانشگاه ساوتهمپتون در این مورد می گوید: “قهوه به طور گسترده در دسترس است و مزایایی که از نتایج این مطالعه ما می بینیم ممکن است به معنای آن باشد که می تواند یک درمان پیشگیرانه بالقوه برای مشکلات مزمن کبدی باشد.” این امر به ویژه در کشورهایی با درآمد کمتر و دسترسی بدتر به مراقبت های بهداشتی و بیشترین بار بیماری مزمن کبدی بسیار ارزشمند خواهد بود.”

 

محققان همچنین هشدار می دهند که مصرف قهوه در زمان مصرف برای هر شرکت کننده گزارش شده است و در طول دوره مطالعه مجددا ارزیابی نمی شود، در حالی که نتایج ممکن است برای سایر جمعیت ها به غیر از گروه مطالعه مستقر در انگلستان تعمیم داده نشود.

 

 

منبع: dailycoffeenews

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *