اخبار و مقالات

تعاریف مختلف مردم دنیا از قهوه قوی Strong Coffee چیست؟

تعاریف مختلف مردم دنیا از قهوه قوی Strong Coffee چیست؟

قهوه قوی چیست؟ برخی از افراد از این اصطلاح برای توصیف یک نوشیدنی غلیظ استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر آن را با محتوای کافئین بالا یا سطح برشته کاری تیره تر مرتبط می دانند. تعاریف متفاوتی از “قهوه قوی” در سراسر جهان وجود دارد. بنابراین مهم است که صاحبان کافه ها، باریستاها و برشته کاران  قهوه کاملا متوجه باشند که مردم وقتی قهوه قوی سفارش می دهند دقیقا چه چیزی را می خواهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درک متفاوت قهوه قوی در سراسر جهان، با تعدادی از متخصصان صنعت صحبت شده است  این مقاله را در مجله قهوه ست بخوانید.

 

 

 بررسی علمی درباره قهوه قوی چه می گوید؟

 

 بررسی علمی درباره قهوه قوی چه می گوید؟

 

انجمن قهوه تخصصی اندکس Brew Strength را بر حسب “کل مواد جامد محلول” (TDS) اندازه گیری می کند. TDS  اندازه گیری غلظت است. این نشان می دهد که چقدر قهوه در آب داغ فنجان ما حل شده است.

 

ابراهیم سعد، Q grader در آزمایشگاه های قهوه Torch در عربستان سعودی است. او در این باره می گوید که صرفنظر از مشخصات رست، Strength را می توان از طریق مقدار مواد جامد محلول در یک فنجان پس از عصاره گیری اندازه گیری کرد.

 

در حالی که TDS رقمی قابل اندازه گیری را در اختیار ما قرار می دهد، برداشت های فردی از اینکه “Strength ” چیست در افراد مختلف متفاوت است. کلودیا لایت مدیر  شاغل در Nespresso برزیل است. او توضیح می دهد که وقتی کسی چیزی را می چشد که از نظر او “قوی” است، احساس پایداری در دهان او ایجاد می کند.

 

این یک حافظه بویایی – حافظه ای از طعم و بو را فعال می کند که محرک را به عنوان طعم “قوی” درک می کند. به بیان ساده تر: وقتی چیزی را می چشید، مغز شما آن را در برابر مزه ها و مزه های قبلی ارجاع می دهد تا مشخص شود که آیا آن را قوی می دانید یا خیر.

 

 

بررسی فرهنگ قهوه ایتالیایی و قهوه موج سوم (Third wave)

 

 

مردم چگونه قهوه قوی را تعریف می کنند؟

 

مردم چگونه قهوه قوی را تعریف می کنند؟

 

کلودیا می گوید برزیلی ها انتظار دارند که قهوه به درجات بالا تفت داده شود. او می گوید، از نظر تاریخی، اغلب قهوه ای که در دسترس مردم برزیل بود برای پنهان کردن نقص ها بیش از حد تفت داده می شد. کلودیا می گوید این اعتقاد وجود دارد که برشته کاری های تیره “قوی تر” هستند و “بسیاری از برندها در نهایت این ویژگی فرهنگی را برای تبلیغ محصولات خود در نظر می گیرند”.

 

کریستیانا آنچوا، مالک اسپرسو بار Zero Point در اسپانیا می گوید وقتی مشتریان یک قهوه قوی سفارش می دهند، نوشیدنی با تنواری یا بادی کامل می خواهند.

 

به گفته میکالیس دیمیتراکوپولوس، یک باریستای قهرمان یونانی، یک قهوه قوی باید طعم طولانی مدت و شدیدی داشته باشد. او اضافه می کند: “برای عموم مردم، بادی و تن واری غلیظ تر به نوشیدنی شدید تبدیل می شود.”

 

Tommaso Bongini برشته کار برای قهوه Gearbox ، در فلورانس، ایتالیا است. او می گوید: “بسیاری از مردم در اینجا قهوه قوی را با فنجانی که از نظر عطر و طعم در دهان شما تأثیر زیادی دارد و نه محتوای کافئین، مرتبط می دانند.” به گفته توماسو، ایتالیایی ها تلخی را در یک فنجان قهوه مطلوب تر می دانند و به دنبال اسیدیته نیستند.

 

Fiqri Aunurofiq، بارسیتای کافی شاپ Three Folks Coffee & Creamery در اندونزی است. او می گوید مشتریانش قهوه قوی را “سیاه، داغ و تلخ” می دانند.

 

صاحب کافی شاپ اندونزیایی Jaya Lim ، با اشاره به محتوای کافئین این فنجان، می گوید: “قهوه قوی تپش های قلب من را پس از یک جرعه، مانند قهوه خیابانی ویتنامی تندتر می کند”.

 

Shaun Aupais بنیانگذار آکادمی Red Band Barista در پورت الیزابت، آفریقای جنوبی است. او معتقد است که به طور کلی، مردم قهوه قوی را بر اساس “تلخ بودن قهوه و مدت زمانی که شما آن را دم آوری  می کنید” تعریف می کنند.

 

با این حال، شاون معتقد است که نمی توان به یک تعریف رسمی از قهوه قوی رسید. او می گوید که اغلب به نوشیدنی و پیشینه آنها بستگی دارد.

 

 

برخورد با انتظارات مشتری در مورد قهوه قوی یا strong

 

برخورد با انتظارات مشتری در مورد قهوه قوی یا strong

 

علیرغم تعریف SCA، که Strength از طریق TDS اندازه گیری می شود، واضح است که کلمه “قوی” برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد. بنابراین، مهم است که صاحبان کافه ها، باریستاها و برشته کارها وقتی مشتری یا خریدار می پرسد که قهوه قوی است یا نه، ارتباط موثری با این جمله برقرار کنند و در این مورد سوال کنند.

 

به عنوان مثال، کلودیا توضیح می دهد که نسپرسو قهوه ها را برای مصرف کنندگان از نظر قدرت طبقه بندی نمی کند. در عوض، آنها قهوه ها را با استفاده از “شدت Intensity ” طبقه بندی می کنند. به گفته کلودیا، این امر توسط سه عامل تعیین می شود: “درجه برشته کاری، اندازه آسیاب و ماندگاری در کام”. او می گوید، این به مشتریان کمک می کند تا ویژگی های ظریف و پیچیده قهوه را درک کنند.”

 

“بسیاری از افراد تصور می کنند بهترین قهوه قهوه ای است که Intensity بالاتر دارد .” کلودیا می گوید، اما با این موضوع مخالف است. او معتقد است که تصور جهانی وجود دارد که باید “بین کیفیت، طعم و شدت قهوه رابطه مستقیم وجود داشته باشد” اما شخصاً معتقد است که “هر قهوه در واقع منحصر به فرد است”.

 

برخی افراد همچنین قدرت را با نوشیدنی های مختلف مرتبط می دانند. توماسو توضیح می دهد که اکثر مشتریانش فکر می کنند یک قهوه قوی قهوه ای است که بیشتر از حد معمول کافئین دارد. او می گوید بسیاری از آنها معتقدند قهوه ریسترتو بیشتر از یک اسپرسوی معمولی کافئین دار، در حالی که تنها تفاوت بین این دو نسبت آب است.

 

 

سخن نهایی

 

واضح ترین تعریف قهوه “Strong یا قوی” از SCA این است: یک فنجان با درصد بالایی از کل مواد جامد محلول. اما وقتی مشتری سفارش یک قهوه قوی می دهد، ممکن است تعریف آنها با باریستا یکی نباشد.

 

شما چطور؟ آیا با تعریف SCA موافقید؟ یا تعریف خود را از آنچه قهوه را قوی می کند دارید؟

 

 

منبع: perfectdailygrind

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *