اخبار و مقالات

4 روش آسان برای پاک کردن لکه قهوه از روی لباس و پارچه و فرش

4 روش آسان برای پاک کردن لکه قهوه از روی لباس و پارچه و فرش

 

حتما تا به حال پیش آمده که در هنگام نوشیدن قهوه مقداری از آن روی لباس یا فرش ریخته شده باشد. برای پاک کردن این لکه سمج از روی لباس و فرش ایده‌ای دارید؟ 4 روش آسان برای پاک کردن لکه قهوه از روی لباس و پارچه و فرش را در مجله قهوه ست بخوانید.

شاید برای‌تان عجیب باشد اما برای پاک کردن قهوه نیازی به مواد شستشوی گران قیمت ندارید. شما برای پاک کردن لکه قهوه از روی لباس و فرش از مواد در دسترس زیر می‌توانید استفاده کنید. البته راه های دیگری هم برای پاک کردن این لکه وجود دارند ولی آسان ترین آن‌ها در منزل عبارتند از:

 

4 روش آسان برای پاک کردن لکه قهوه از روی لباس و پارچه و فرش

 

1- از جوش شیرین استفاده کنید

جوش شیرین یک لکه موثر برای پاک کردن انواع لکه است. جوش شیرین یکی از بهترین مواد برای پاک کردن لکه‌های ناشی از ریختن قهوه است. کافی است آن قسمت از لباس، مبل یا فرش که قهوه روی آن ریخته را با کمی آب خیس کنید (اگر خشک شده) و روی آن مقداری جوش شیرین بریزید. جوش شیرین را با یک مسواک یا برس و یا دست روی لکه بمالید تا محو و پاک شود.

2- سرکه سفید یک ماده عالی برای پاک کردن لکه قهوه

سرکه سفید برای پاک کردن لکه بسیار موثر است. اگر قسمت زیادی از فرش یا لباس یا پارچه با قهوه لک شده به خصوص زمانی‌ که لکه بزرگ و وسیع است می توانید لباس‌تان را به سرکه سفید آغشته کنید و سپس آن را بشویید.

3- زرده تخم مرغ یک روش عجیب اما واقعی برای پاک کردن لکه قهوه

شاید عجیب به نظر برسد ولی زرده تخم مرغ برای پاک کردن لکه قهوه از روی لباس و فرش و پارچه یک ماده موثر است. برای این کار زرده تخم مرغ را هم بزنید و آن را روی لکه قهوه بریزید. زرده تخم مرغ را روی لکه قهوه بمالید و سپس آبکشی کنید.

4- نمک خوراکی؛ آسان‌ترین روش پاک کردن لکه قهوه

شاید این آسان‌ترین و دم دست‌ترین روش برای پاک کردن لکه قهوه باشد. روی لکه قهوه نمک بریزید و با آب و برس نرم آن را بسابید و سپس آبکشی کنید.

محصولات پیشنهادی قهوه ست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *