قهوه

تاریخچه، مسیر و رویدادهای جالب برند خوان والدز

خوان والدز

برند خوان والدز  در دهه 1950 با هدف متمایز کردن قهوه کلمبیایی از رقبا کار خود را آغاز کرد و امروزه به یکی از محبوب ترین برندها در بین مصرف کنندگان تبدیل شده است.

قهوه خوان والدز  شاید یکی از شناخته شده ترین و محبوب ترین برندهای قهوه درجهان باشد. با عطر و طعمی منحصر به فرد، تبلیغات جذاب و تولید با بالاترین کیفیت، واقعا دلیلی ندارد بپرسیم که چرا این برند معروف شده است.

Ossa Aguirre، یک محقق مشهور در زمینه بازاریابی، پایان نامه ای را در مورد دلیل محبوبیت برند خوان والدز با عنوان: تاریخچه خوان والدز و داستان های خنده دار آن، نوشته است. در این پایان نامه، دلایلی که باعث شده  این برند درجه 1 در دنیای قهوه مشهور شود، بررسی شده است که خلاصه ای از آن را در این مقاله می خوانیم.

برند خوان والدز چگونه به شهرت رسید؟

Juan Valdez برندی است که در دهه 1950 در کلمبیا با ایده‌های چند عضو فدراسیون ملی تولیدکنندگان قهوه (FNC) که به دنبال متمایز کردن قهوه کلمبیایی از رقبا و نجات 500000 تولیدکننده قهوه بودند، ظهور کرد.

 

تبلیغات جذاب با خوزه دووال

یک آژانس طراحی و بازاریابی در آمریکای شمالی، لباس‌های مخصوصی برای این تولیدکننده قهوه، شامل کلاه و پانچو و لوگویی را که تا امروز نیز از آن استفاده می شود و آن را می‌شناسیم، طراحی کرد. برای نمایش قدرت این برند، تیم تبلیغات معتقد بود که باید ویژگی‌های فرهنگی قهوه کلاسیک را با کمک بازیگری که در رویدادهای مختلف و تبلیغات حضور داشته باشد، نشان داد. بازیگر منتخب خوزه دووال کوبایی، هنرمند مشهور تئاتر و تلویزیون بود که به مدت یک دهه نقش خوان والدز را بازی کرد.

در آن زمان، اکثر تبلیغات و بازاریابی ها نشان می‌داد که خوان والدز در مزارع قهوه با ظرافت کامل، رسیده‌ترین دانه‌ها را انتخاب می کند. واکنش به این تبلیغات فوری بود زیرا مصرف‌کنندگان به سرعت قهوه کلمبیایی را با نوع خاصی از قهوه که با فداکاری مزرعه داران بدون استفاده از ماشین‌ها یا ابزارهای مکانیکی و در شرایط آب و هوایی خاص که شامل باران‌های شدید، آفتاب زیاد و خاک آتشفشانی حاصلخیز می‌شد، مرتبط دانستند.

تبلیغات خوان والدز با سانچز

تبلیغات خوان والدز با سانچز

فصل جدید تبلیغات با سانچز

اگرچه خوزه دووال نقشی کلیدی در گسترش برند داشت، اما خواسته‌ها و جاه طلبی های او در دهه 70 با نقشی که او را به شکوه رساند پایان یافت. برای جایگزین کردن او، فدراسیون کشت قهوه با بیش از 51 کاندید صحبت کرد. پس از جلسات بی‌شمار، گرفتن تست و تمرین‌های بازیگری، کارلوس سانچز از آنتیوکیا انتخاب شد که توانست نسبتاً نقش جذابی ایفا کند.

Rengifo، محقق برندهای کلمبیایی، علت جایگزین کردن دووال در نقش خوان والدز را اینگونه توصیف کرد: کمپین تبلیغاتی دووال در ایالات متحده آنقدر موفقیت آمیز بود که او را تبدیل به یک “ستاره” کرد، یا حداقل خودش چنین فکر می کرد و شرایط کاری خاصی را درخواست کرد که فدراسیون ملی کشت قهوه حاضر به اعطای آن نبود و قرارداد او را فسخ کرد. به این ترتیب، آنها شروع به جستجوی گسترده ای برای انتخاب فردی به عنوان یک خوان والدز جدید کردند.

در نهایت، در اواخر آگوست 1969 عکسی از کارلوس سانچز، با سبیل هایی شبیه خوان والدز که روی پوستر یکی از نمایش هایش به نام  La Zapatera Prodigiosa، دیده می شد، فدراسیون را ترغیب کرد که او را برگزیند. هرچند نمایش سانچز با شکست مواجه شد، اما فدراسیون به این نتیجه رسید که این بازیگر دارای شخصیت و کاریزمای ساده ای است که برای یک قهوه فروش خوب لازم است.

و همینطور بود، زیرا تا سال 2006 کارلوس سانچز برند و شخصیت خوان والدز را به اوج رساند. در میان استراتژی‌های تبلیغاتی که بیشترین تأثیر را داشتند، ما استراتژی‌های دهه‌های 80 و 90 را داریم که تبلیغات چیواس ریگال و رولز رویس را تقلید می‌کردند یا نشان می‌دادند که خوان والدز در حال سفرهای دریایی، اسکیت روی یخ، موج‌سواری یا صرفاً بازدید از قلعه‌های اروپایی است که در آنجا یک فنجان از قهوه کلمبیایی را تعارف می کند.

احتمالاً بهترین حضور کارلوس سانچز در نقش خوان والدز در فیلم بروس قادر مطلق در سال 2003 بود. در این صحنه، بروس نولان، قهرمان داستان، با بازی جیم کری، یک فنجان قهوه می خواست که با مهربانی توسط خود خوان والدز به او داده می شد. همین یک صحنه کوتاه موجب شد 14 میلیون دلار به کمپین های مالی اختصاص داده شود تا خوان والدز و کونچیتا، در معتبرترین مجلات آن زمان People و Rolling Stoneتبلیغ شود.

 

توسعه فروشگاه های بین المللی خوان والدز

در 29 ژوئن 2006، خوان والدز فعلی به عموم معرفی شد: کارلوس کاستاندا سبالوس، یکی از تولید کنندگان قهوه کلمبیایی تاکنون توانسته با بهره گیری از جذابیت و شباهت خود به خوزه دووال و کارلوس سانچز، میراث پیشینیان خود را حفظ کند.

او همچنین در صدها فروشگاه Juan Valdez که در سال 2002 با هدف بین المللی شدن این برند افتتاح شد، حضور داشته است. او رویدادهایی را با روشنفکران، سیاستمداران و هنرمندانی مانند بیل کلینتون به اشتراک گذاشته است، با جیمز گاندولفینی، ستاره سریال معروف سوپرانوها خوش و بش کرده و روی فرش قرمز جوایز امی رفته است.

چرا خوان والدز اینقدر موفق است؟

چرا خوان والدز اینقدر موفق است؟

چرا خوان والدز اینقدر موفق است؟

مائوریسیو رینا، نویسنده کتاب استراتژی پشت برند خوان والدز، درباره اینکه چرا خوان والدز اینقدر موفق است پاسخ نسبتاً ساده ای می دهد. اول، کیفیت و اصالت قهوه ای که خوان والدز تولید می کند که مصرف کننده پسند است. دوم، این برند دارای پیامی روشن و دقیق است و سوم، یک استراتژی بازاریابی فوق العاده دارد که به ارزش های کلمبیایی احترام می گذارد.

کاستیبلانکو موفقیت برند را از منظر دیگری نیز بررسی می کند. به نظر او، خوان والدز در نتیجه برنامه ریزی سازمان یافته، تحقیقات عمیق بازار و بررسی حرفه ای گرایش های مصرف کننده قهوه به این میزان اعتبار دست یافته است و از دیدگاه فدراسیون ملی تولیدکنندگان قهوه، قدرت خوان والدز از نماد آن ناشی می شود که اخیراً در هفته تبلیغات در نیویورک به عنوان مهمترین نماد تبلیغاتی در ایالات متحده شناخته شد.

با وجود این نظریات متفاوت، در یک کلام می توان گفت شهرت خوان والدز در کیفیت قهوه ای است که عرضه می کند، در تجربیاتی است که در اختیار خریدار قرار می دهد و در حضور چندگانه آن در برنامه هایی مانند الن شو و سیمپسون ها یا در جنجال هایی که از بدو ظهورش درگیر آن بوده است. یک جنجال بسیار حساس، دعوی قضایی علیه قهوه‌های زنجیره‌ای کاستاریکا، کافه بریت، در سال 2006 بود. علت این سوء تفاهم پیامی بود که در آن نوشته شده بود: “خوان والدز قهوه کاستاریکا می‌نوشد”. فدراسیون ملی تولیدکنندگان قهوه شکایتی یک میلیارد دلاری علیه کافه بریت به اتهام این افترا تنظیم کرد. این اتهامات در دادگاه به جایی نرسید، اما خوان والدز اعتبار و ارزش خود را در بازار ثابت کرد.

 

برنامه خوان والدز برای آینده چیست؟

به نظر می رسد برند و شخصیت Juan Valdez همچنان قهوه کلمبیایی را از طریق کمپین ها، محصولات و خدمات مبتکرانه به جهان عرضه می کند. شاید با پیشرفت در فناوری فروش برخی از محصولات جدید توسط این برند آغاز شود، از جمله:

  • نوشیدنی های سرد (نوادوس خوان والدز، تینتو فریو خوان والدز، اسپرسو فریو خوان والدز، موکا فریو خوان والدز، لاته فریو خوان والدز، چای و آبمیوه های خوان والدز)،
  • نوشیدنی های گرم (آمریکانو خوان والدز، تینتو خوان والدز، پود خوان والدز و اسپرسو خوان والدز)،
  • شیرینی های همراه ا قهوه (مانتکادا خوان والدز، براونی خوان والدز، رولو د کانلا خوان والدز و تورتاس خوان والدز)
  • یا محصولات جانبی خوان والدز (پوشاک، خودکار، دفترچه یادداشت، یا انواع سوغاتی).

هر تغییری که در آینده ایجاد شود، در یک چیز نمی توان شک داشت، وقتی نماد Juan Valdez  را می بینید، می توانید مطمئن باشید که بهترین و خالص ترین قهوه کلمبیایی را دریافت می کنید.

محصولات اصلی خوان والدز چیست؟

خوان والدز دارای انواع قهوه ترکیبی و قهوه های تک خاستگاه است که در خاک حاصلخیز کلمبیا و زیر نظر تولیدکنندگان قهوه Juan Valdez تولید شده اند. از «کولینا» سبک و متعادل گرفته تا «آند» سنگین و فول بادی، همه سلیقه ها می توانند قهوه محبوب شان را در محصولات خوان والدز پیدا کنند.

محصولات اصلی خوان والدز چیست؟

محصولات اصلی خوان والدز چیست؟

چرا قهوه خوان والدز را انتخاب کنید؟

هر محصول در Juan Valdez  مستقیماً از تولیدکنندگان قهوه کلمبیایی خریداری می شود و بهترین کیفیت را تضمین می کند. با خرید از خوان والدز، شما فقط قهوه نمی‌خرید بلکه در حال تبدیل شدن به بخشی از سنتی هستید که به کیفیت، اصالت و مسئولیت اجتماعی اهمیت می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *