اخبار و مقالات

آیا قهوه آنتی اکسیدان شماره یک دنیاست؟

آیا قهوه آنتی اکسیدان شماره یک دنیاست؟

 

فنجان قهوه صبحگاهی شما ممکن است حاوی چیزی بیش از یک تحریک کننده به نام کافئین باشد. این فنجان می تواند با ارزش ترین منبع آنتی اکسیدان هایی باشد که ضد بیماری های مختلفی عمل می کنند. در این باره و بیشتر در مجله قهوه ست بخوانید.

 

قهوه آنتی اکسیدان شماره یک در رژیم غذایی آمریکایی

 

قهوه آنتی اکسیدان شماره یک در رژیم غذایی آمریکایی

 

یک مطالعه جدید نشان می دهد قهوه منبع شماره 1 آنتی اکسیدان در رژیم غذایی آمریکایی است. جو وینسون، استاد شیمی، دانشگاه اسکرانتون در پنسیلوانیا، نتایج این مطالعه را در یک خبر منتشر کرد و گفت: “آمریکایی ها بیش از هر منبع غذایی دیگر آنتی اکسیدان های خود را از قهوه دریافت می کنند. هیچ چیز دیگری در این زمینه رقیبی برای قهوه محسوب نمی شود.”

آنتی اکسیدان ها به طور طبیعی در بسیاری از غذاها و نوشیدنی ها یافت می شوند و تصور می شود با مقابله با آسیب سلولی ناشی از رادیکال های آزاد در بدن، فواید سلامتی در پیشگیری از بیماری هایی مانند بیماری های قلبی و سرطان فراهم می کنند. رادیکال های آزاد موادی مخرب هستند که از طریق فرایندهای طبیعی بدن تولید می شوند.

 

قهوه آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به میوه و سبزیجات برای بدن فراهم می کند؟

 

قهوه آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به میوه و سبزیجات برای بدن فراهم می کند؟

 

از میوه ها و سبزیجات به عنوان غنی ترین منابع آنتی اکسیدان یاد می شود، اما این مطالعه نشان می دهد که قهوه منبع اصلی است که اکثر آمریکایی ها آنتی اکسیدان های خود را از آن می گیرند.

 

وینسون می گوید که میزان بالای آنتی اکسیدان موجود در غذاها و نوشیدنی ها همیشه به سطح آنتی اکسیدان بالا در بدن تبدیل نمی شود. وی می گوید: مزایای بالقوه آنتی اکسیدان ها برای سلامتی تا حد زیادی به نحوه جذب و استفاده از آن توسط بدن بستگی دارد و این فرآیندی است که هنوز توسط محققان به خوبی شناخته نشده است.

 

در ادامه محققان بهترین منابع آنتی اکسیدان را بر اساس متوسط سرانه مصرف 100 غذا و نوشیدنی حاوی ترکیبات آنتی اکسیدان  در ایالات متحده محاسبه کردند. نتایج نشان داد که بر اساس محتوای آنتی اکسیدان در هر وعده و تعداد دفعات مصرف، قهوه در بالای این لیست و در ردیف سایر منابع محبوب آنتی اکسیدان ها مانند چای، شکلات و میوه قرار می گیرد.

 

آمریکایی ها آنتی اکسیدان مورد نیاز بدن خود را از چه منابعی می گیرند؟

 

آمریکایی ها آنتی اکسیدان مورد نیاز بدن خود را از چه منابعی می گیرند؟

 

این مطالعه نشان داد که بعد از قهوه 10 منبع برتر دیگر آنتی اکسیدان ها در رژیم غذایی آمریکا به ترتیب عبارتند از:

 

چای سیاه

موز

حبوبات

ذرت

شراب قرمز

آبجو (به سبک لگر)

انواع میوه سیب

انواع گوجه فرنگی

انواع سیب زمینی

 

محققان می گویند به نظر می رسد هر دو نوع قهوه کافئین دار و بدون کافئین یا دیکف مقادیر مشابهی از آنتی اکسیدان ها را تأمین می کنند. اما آنها می گویند این نتایج نباید به این شکل تفسیر شود که بهانه ای برای افزایش دوز روزانه قهوه شما باشد و سلامت شما را به خطر بیندازد.

 

 

بیشتر بخوانید » قهوه دی کف یا بدون کافئین چیست و چگونه تهیه می شود «

 

 

به عنوان مثال، وینسون می گوید میوه ها و سبزیجات غنی از آنتی اکسیدان به دلیل محتوای بالاتر ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر، به عنوان منابع تغذیه ای کامل بیشتر توصیه می شوند. او بر این عقیده است خرما، انواع بری مانند – cranberry – و انگور قرمز بیشترین میزان آنتی اکسیدان را در میان میوه ها دارند. اما آمریکایی ها تقریباً به اندازه قهوه ای که قهوه می نوشند از این میوه ها استفاده نمی کنند.

 

 

منبع: webmd

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *