10 افزودنی و طعم‌دهنده و ادویه خوشمزه برای عوض کردن طعم قهوه
10 افزودنی و طعم‌دهنده و ادویه خوشمزه برای عوض کردن طعم قهوه

 

همه ما می‌دانیم چطور فنجان قهوه خود را بنوشیم. یک شات اسپرسو، مقداری خامه و حتی ممکن است یک حبه قند و مقداری شکر. خب همه این‌ها روش‌های ساده نوشیدن قهوه است. اما یک دقیقه صبر کنید، شما می‌توانید با اضافه کردن ادویه و خوراکی‌های عجیب و غریب و غیرمنتظره و در عین حال خوشمزه یک طعم کاملا جدید و خوشمزه به فنجان قهوه خود اضافه کنید. 10 افزودنی و طعم‌دهنده و ادویه خوشمزه و جدید برای عوض کردن طعم قهوه را در مجله قهوه ست بخوانید.

 

قهوه با کره

 

10 افزودنی و طعم‌دهنده و ادویه خوشمزه برای عوض کردن طعم قهوه

 

قهوه با کره! احتمالا با خودتان فکر می‌کنید چه طعم عحیب و غریبی. اضافه کردن یک لایه کره به فنجان قهوه شاید در نگاه اول فاجعه به نظر برسد. اما در کمال تعجب این ترکیب از طعم تلخ و خامه‌ای به طرز شگفت‌انگیزی خوب کار می‌کند. اما مراقب باشید در اضافه کردن کره زیاده‌روی نکنید، حدود نیمی از یک قاشق چایخوری از کره کافی است تا به نوشیدنی شما طعم جالب و جدیدی بدهد.

اینستاگرام قهوه ست

 

قهوه با نمک

 

10 افزودنی و طعم‌دهنده و ادویه خوشمزه برای عوض کردن طعم قهوه

 

به حق چیزهای ندیده و نشنیده! اما تا به حال شکلات تلخ شور و نمکی را امتحان کرده‌اید؟ اگر طرفدار طعم شکلات نمکی هستید به احتمال زیاد عاشق طعم قهوه با نمک هم خواهید شد. اگر چه ممکن است قهوه نمکی طعم مطلوبی برای قهوه صبحانه شما نباشد اما به هر حال نمک ابعاد تازه‌ای به طعم قهوه شما می‌بخشد. اگر نسبت به هم زدن نمک در فنجان قهوه‌تان دودل هستید بهتر است قبل از دم کردن بین دو انگشت کمی نمک به پودر قهوه خود اضافه کنید.

 

قهوه با بستنی

 

10 افزودنی و طعم‌دهنده و ادویه خوشمزه برای عوض کردن طعم قهوه

 

afogato نوعی بستنی وانیلی است که یک شات اسپرسو روی آن می‌ریزند. زمان استاندارد تهیه آن حدود دو دقیقه است و مدت زمان سر کشیدن آن حتی کمتر از این. بد نیست یک روز در هفته بستنی وانیلی به عنوان طعم‌دهنده به قهوه اسپرسو خود اضافه کنید اما چرا کمی بستنی به قهوه Americano یا قهوه فیلتری خود اضافه نکنید؟ شیرینی و شادابی این یک قاشق بستنی، تمام شیرینی را که احتمالاً به آن نیاز دارید را به فنجان قهوه شما اضافه می‌کند. ترکیب سردی بستنی با داغی قهوه هم مثل آب روی آتش است و به شما قول می‌دهیم فنجان قهوه خنک شده خود را در یک حرکت سر بکشید و بنوشید.

 

قهوه با عسل

 

10 افزودنی و طعم‌دهنده و ادویه خوشمزه برای عوض کردن طعم قهوه

 

قهوه را با چی شیرین کنیم؟ با عسل. آیا به دنبال یک جایگزین سالم برای قند و شکر هستید؟ پس احتمالا به جواب خودتان رسیده‌اید. عسل طبیعی یک شیرینی کننده مفید و انرژی‌بخش است. اتفاقا نوشیدنی کافه لاته اسپانیایی از عسل، شیر و یک یا دو شات اسپرسو درست شده است.

 

قهوه با هل

 

Cardamom

 

طعم چای با هل را اگر دوست داشته باشید طعم قهوه با هل هم برای شما لذت‌بخش است. فقط کافی است بین دو انگشت خود کمی هل آسیاب شده روی قهوه‌تان بپاشید. طعم نوشیدنی در نهایت شما را شگفت‌زده خواهد کرد. طعم قهوه ترک با ادویه‌ معطری مثل هل هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد.

 

قهوه با عصاره وانیل

 

Cardamom

 

هیچ چیز مثل نوشیدنی یک لاته وانیلی لذت‌بخش نیست، درست است؟ لاته وانیلی یک نوشیدنی مشهور در منوی کافی‌شاپ‌هاست اما بد نیست طعم عصاره وانیل را در فنجان قهوه ترک یا اسپرسو هم امتحان کنید. اضافه کردن عصاره وانیل به قهوه آنقدر لذت بخش است که شاید دیگر نتوانید طعم قهوه‌تان را به جز با وانیل تصور کنید.

 

قهوه با لیمو

 

Cardamom

 

اگر به فکر یک افزودنی و طعم‌دهنده برای عوض کردن طعم قهوه خودتان هستید بد نیست به مرکباتی مثل لیموترش فکر کنید؛ یک چیزی مثل چای و لیمو. ممکن است طعم مرکباتی مثل لیمو در قهوه چندان مورد پسند همه نباشد و اصلا تا به حال به آن فکر نکرده باشید، اما با ما همراه باشید تا به شما بگوییم این طعم تر و تازه چقدر بهشتی است. بد نیست بدانید چکاندن چند قطره لیموترش در قهوه یک طعم امتحان شده و به مراتب جذاب‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کنید. برای امتحان یک طعم با طراوت و کاملا جدید کمی آب لیموترش یا آب سایر مرکبات و حتی کمی پوست رنده شده تازه مرکبات را به فنجان قهوه‌تان اضافه کنید.

 

قهوه با شیر نارگیل

 

Cardamom

 

اگر طعم لبنیاتی مثل شیر معمولی را در قهوه دوست ندارید بد نیست به ترکیب قهوه و شیر نارگیل فکر کنید. شیر نارگیل به خاطر پایه گیاهی که دارد کالری کمی دارد و در عین حال یک طعم شیرینی دلنشینی به قهوه می‌بخشد.

 

قهوه با شکلات آب شده

 

Cardamom

 

حتی اگر اهل خوردن نوشیدنی کافه موکا باشید هم احتمالا طعم بکر قهوه با شکلات آب شده را نچشیده‌اید. اضافه کردن شکلات تخته‌ای آب کرده به روش بن ماری به فنجان قهوه یک طعم باشکوه به شما می‌دهد. برای این کار حتما از شکلات تلخ و تیره 70% یا بالاتر استفاده کنید. اگر شکلات تلخ دوست ندارید اشکالی ندارد. چندین بار شکلات‌های مختلف را امتحان کنید تا به طعم مطلوب قهوه و شکلات برسید.

 

قهوه با جوز هندی

 

10 افزودنی و طعم‌دهنده و ادویه خوشمزه برای عوض کردن طعم قهوه

 

در مقوله اضافه کردن افزودنی و طعم دهنده برای عوض کردن طعم قهوه بد نیست برخی ادویه‌ها را هم امتحان کنید. جوزهندی یکی از این ادویه‌هاست. طعمی خاکی و کمی شیرین که یک انتخاب لذت بخش برای دوستداران قهوه است. بوی این ادویه به خصوص در فنجان قهوه شگفت‌انگیز است. مقدار مناسب جوز هندی برای هر فنجان قهوه یک یا دو تکه پوسته کوچک است.

محصولات پیشنهادی قهوه ست